הטסת אופניים לחופשת רכיבה-דברים שכדאי לדעת…

חופשת אופניים באלפים, דולומיטים, שטח בסלובניה או לקייפ אפיק יכולה להיות חלום עבור כולנו אבל שילוב של לחץ בימים המתקרבים לטיסה בשילוב עם לוגיסטיקה מטורפת, בירוקרטיה מעצבנת של חברות התעופה בנוגע להסדרי הטיסה וסחיבת ארגז במשקל של כמעט 30 ק”ג יכולים להפוך לסיוט!

2  אופציות מרכזיות עומדות בפני הרוכב שטס על מנת לטוס בראש שקט ורגוע יותר

 • רכישת תיק או מזוודת אופניים

 • השכרת תיק או מזוודת אופניים

ומאמר זה יסקור את 2 האופציות המרכזיות כאשר אופציית שינוע אופניים בקרטון אנחנו מורידים מהפרק מאחר ושום רוכב אופניים מושבע בעל אופני קרבון ומערכות הינע “סופר דופר”  לא יטיס את אופניו ארוזים בקופסא שסגורה במסקינטייפ! נו בואו…..

ובנוסף הגבלות ותקנות חברות התעופה בנוגע להטסת כבודה חריגה וציוד ספורט. (אופניים)

רכישת תיק או מזוודה

ישנם היום מבחר תיקים ומזוודות לרכישה אשר נותנים פתרון מקצועי ויעיל להטסת אופניים.. המה מה…. בחור הטס פעמיים בשנה לכל היותר או אולי פעם אחת ירכוש בכמה אלפים טובים תיק או מזוודה? עלול להשמע לא סביר.

אך עם זאת בחור הטס באופן סדיר או רוכב תחרותי רצוי שיצטייד במזוודה או תיק שיהיו צמודים אליו מה שמקל עליו את האריזה וההתניידות בטיסה.

השכרת תיק או מזוודה

השכרת תיק או מזוודת אופניים יכולה להיות סיפור פשוט יעיל זול ונוח, אין צורך בקנייה של מזוודה או תיק שיתפסו מקום נוסף בבית ניתן להשכיר בעלות יחסית זולה לקבל מוצר פרמיום ולהחזיר בסיום השימוש

חברת  BS ONLINE מציעה פתרון השכרתי יעיל ונוח באופן אינטרנטי ופשוט…

 • נכנסים לאתר החברה מציינים את התאריכים בה תרצו את המזוודה

 • בוחרים את סוג המזוודה בהתאם לסוג האופניים.

 • מזינים פרטים אישיים כולל שיוך לקבוצה מספר טיסה וכדומה

 • ובוחרים את אופן קבלת המזוודה או התיק, אם זה בשילוח ישיר לבית או לנקודת מפגש או אפילו בשילוח עד בית הלקוח עזרה בפירוק האופניים והעמסתם בתיק או המזוודה ושינועה לשדה התעופה בשעת הטיסה המיועדת.

שירות ההשכרה הנוכחי מתאים את עצמו לצרכי הלקוח בעידן מתקדם כאשר יכולות הרוכב לצאת לחופשה בחו”ל הם נגישות וקלות יותר.

מזוודת אופניים

מזוודה בעצם נותנת את הפתרון הטוב והבטוח ביותר לאופניים היוקרתיות שלכם כאשר ברוב המקרים המזוודה משוריינת בפלסטיק קשיח הנקרא ABS  ומסגרת אלומניום החמושה במספר פרפריות נעילה בעלת יכולת שיקוף גבוהה ובסטנדרט גבוהה של נהלי שדות התעופה השונים בעולם.

במזוודה האופניים שוכבות מפורקות מפדלים וכידון בתוך קיט עיטוף ספוגי בדרך כלל כאשר הגלגלים ארוזים בתיקים יעודיים  על מנת לשמור עליהם ועל האופניים משריטות וחבלות, כל זה מהודק ברצועות לגוף המזוודה על מנת שלא יקרה דבר בתוך בטן המטוס ובזמן ההעמסה על פסי הסרטים שמובילים את המזוודות עד המטוס.

מזוודות באופן יחסי ישקלו יותר ולפעמים כפול מתיק אופניים וזאת בעקבות גוף האלומיניום ושכבת הפלסטיק הנדיבה השומרת על האופניים והציוד.

התניידות עם מזוודה לטעמי נוחה יותר בשדות התעופה מתיק מאחר והיא לא מאבדת מצורתה עומדת בתקנים הגבוהים ביותר של הובלה בטוחה ושומרת על האופניים שלי בצורה הטובה ביותר אך מחירה בהתאם!

מזוודת אופניים מבית היצרן של b&w international יכולה להגיע עד מחיר של כ 5000 ₪ לדגמי הקצה העשויים מסיבי קוולאר קשיחים בעלת משקל של 8 ק”ג  ובעלת קיט אריזה נעים ונוח.

ישנם דגמים נוספים בארסנל החברה בארץ, ה BIKE BOX וה BIKE CASE המפורסמת שמחירם נמוך יותר ומתאימים לכל סוגי האופניים, מאופני כביש עד אופני שטח 29′ שיכוך מלא במידה XL.

תיק אופניים

תיקי האופניים בשונה מהמזוודות הם תיקים כאמור רכים בעלי דפנות פוליאסטר בדרך כלל כפולות ובידוד ספוגי ביניהם אשר נותן פתרון העמסה קל יחסית (תיק שוקל בין 7 – 9 ק”ג) נוח וברוב המקרים זול יותר.

התיק אינו יכול לעמוד כמו המזוודה במצב סטטי או לחילופין בהובלה מנהלתית בשדה התעופה לכן ברוב התיקים הרכים האיכותיים מצוי התקן העונה לשם ASF  (anti shock frame( ההתקן המצוי בתוך התיק בעצם מקבע את שלדת האופניים למתקן כאמור שיעמדו באופן יציב לכל אורך הנסיעה וההעסמה. תיקי הגלגל בדרך כלל מובנים ב”קירות” התיק הפולאסטרי ומהווים שכבת הגנה נוספת לאופניים. כמובן שהתיק עצמו מצוייד במערכת רצועות אבטחה לאופניים רוכסנים מאסיביים וסט גלגלים איכותי ונוח כמו של המזוודה.

החברות הפופולריות כיום בישראל הם b&w international  עם התיק הנפלא שלהם העונה לשם BIKE BAG אשר נותר מענה כמעט לכל וריאציות האופניים קל קומפקטי ונוח בעל בסיס פלסטי קשיח והתקן ASF  איכותי במיוחד.

חברת SCICON האיטלקית הוותיקה המחזיקה טריו מצויין של תיקי נסיעה העונים לשם AERO

3.0 TSA MTB/ROAD/TRI  כל תיק מבין ה 3 משמש ליעוד שונה כאמור שטח כביש ונג”ש (נגד שעון)

כאשר בכל הדגמים אין צורך בפירוק כידון מהסטם מה שהופך אותה לנוחה במיוחד אבל מעט בעייתית בנוגע להנחיות חברות התעופה בכל הקשור להטסת אופניים…

הכנו לכם כמה מהנחיות חברות התעופה השונות בכל הנוגע להטסת אופניים באופן נכון.

קודם כל לידע הכללי חברות התעופה כמעט באופן גורף מתירות הטסה של מטען (אופניים) כחלק מכבודה חריגה אשר לא תעלה על 32 ק”ג ובעלת ממדים מסוימים אבל זה בחלק מחברות התעופה. הוספת מטען בתוך תחומי אירופה וישראל תעלה באזור ה 70 דולר לאדם לכיוון והטסה טרנס אטלנטית תגיע ל כ 150 דולר לכיוון.

לדוגמא חברת ווסט ג’ט הקנדית מציינת בהנחיות שלה…..

“Because suitcases aren’t the only things you may want to pack, it’s best to be aware that sporting equipment will count as a piece of checked baggage.

Pack the bicycle in a box or bag to protect your bike and prevent leakage from bicycles containing hydraulic fluid.

WestJet may refuse carriage of improperly packaged bicycles.

One bicycle and one helmet are allowed per guest

אמריקן אירליינס

One non-motorized touring or racing bike

Handlebars must be fixed sideways and pedals removed or pedals and handlebars must be enclosed in plastic foam or similar material. Bike must be in a hard-sided case built for bike transport or a bike bag or box. Bikes not in a hard-sided case are considered fragile.

ג’ט בלו

“Bicycles will be accepted in a hard-sided, padded case designed for bicycles. If not in a hard-sided case, bikes will be accepted with the handle bars secured sideways and pedals removed. The bicycle must also be encased in plastic foam, a cardboard box (domestic flights only), or similar material to prevent damage

בריטיש אירווייז

“Many types of sports equipment can be carried as part of your free checked baggage allowance or as part of an additional purchased allowance if required. We’ll even accept some types of equipment over our standard checked baggage size.

We will only accept sporting equipment if it is packed appropriately (to avoid damage) and meets the given size and weight restrictions. Items over 23kg may incur a heavy bag charge. See our advice on specific types of equipment below for details.

We will accept non-motorised bicycles up to 190cm (75in) in length, provided they are packed in a recognised bicycle bag.”

אל על

“חשוב לציין כי ניתן לשלוח ציוד ספורט  ללא תשלום נוסף, ובתנאי שאין חריגה מהגבלת הכבודה המותרת לנוסע לפי המחלקה בה הוא טס. גם כשאתם טסים לחופשת ספורט, חשוב לנו שתוכלו לקחת את ציוד הספורט האישי אתכם ולכן אנחנו מאפשרים להטיס ללא עלות ציוד סקי שלג או סנובורד (סט אחד עבור כל נוסע וארוז בתיק אחד, בנוסף לכבודה המותרת לו). לא תקף על כרטיסי Lite. “

אין הנחיה ספציפית בנוגע לאופניים!

איזי ג’ט

Bicycles are permitted for carriage provided that specific criteria is met:

 • The bicycle must be packaged in a bicycle box or bag
 • Only one bicycle per box/bag is permitted
 • No other items can be carried in the bicycle box/bag (i.e. clothing)
 • The handlebars must be flush with the frame.
 • Pedals must be removed or flush against the frame

Bicycles with hydraulic suspensions or brake systems will be accepted.

ובכן חברות התעופה מציינות הנחיות ספציפיות בנוגע להעמסת אופניים ברובן הגורך ההנחיה מציינת פירוק והצמדה של הכידון לגוף האופניים פירוק של הפדלים ואריזה בתיק או מזוודה יעודית לאופניים כי כמו שלא תטיסו את הבדים שלכם והציוד בקופסא או שקית ברור שגם את האופניים האהובות שלכם לא תטיסו ככה…

כתיבת תגובה

מאמרים אחרונים בבלוג

העולם של שרשראות האופניים…

שרשרת האופניים היא החלק המניע של הכלי שלך. השרשרת במהלך חייה עוברת תלאות ועינויים ואלמלא שרשרת תקינה ומתפקדת חוויית הרכיבת עלולה להפגע או לחילופן לההרס.

קרא עוד »

דף הפייסבוק שלנו