פדל LOOK! מעולם הסקי לאופניים

פדל LOOK

חברת הענק הצרפתית LOOK אשר מזה שנים רבות מביאה לנו מערכות פדלים איכותיות בנתה לעצמה שם דרך עולם הסקי אי שם ב 1984, מוניטין דרך רוכבים אייקונים כמו ברנרד הינו ואיך הכל מתקשר לאומנות מודרנית בהולנד…

אי שם באמצע שנות ה 80′ הייתה צמיחה מדהימה של ענף הסקי בעולם. הטכנולוגיה והמוצרים הנלווים התפתחו בקצב מתאים כאשר כבר בשנות ה 70 טוני מאייר אימץ את ביגוד הליקרה הקל והאוירודינמי לעולם האופניים והרים מותג לבוש בשם ASSOS (נשמע לכם מוכר…?) 

שרון גיגי | 24.3.2020

לא ראשונים אבל בהחלט בכיוון…

חברת LOOK לא הייתה הראשונה לפתח את מערכת הפדלים המתחברים היו לפניה את SHIMANO ו CAMPAGNOLO (עם ה C CLIP המפורסם)  ועדיין רכיסת הרגל עוד הייתה פתרון יעיל לרוב רוכבי הפלוטון, ובכן ה”שאפה” עומד לעבור מהעולם ולפנות את מקומו לחברה שהציעה יתרון טכנולוגי מובהק בכל הקשור לנעילה טובה ואיכותית. פדל LOOK

כמו בכל דבר הקשור לרכיבה מקצוענית הם היו צריכים לתפוס את האיש הנכון בזמן הנכון וכך קרה! לקראת סוף 1984 ברנרד הינו חתם על חוזה חסות עם חברת LOOK וניצח את הטור דה פראנס ב85 שנה לאחר מכן רכוב על דגם ה PP65  אשר לרבים היה נראה גס ולא נעים לעין. אבל בהחלט עושה את העבודה לא רק ב 85 אלא גם ב 86 כאשר זכה בתואר הרוכב ההתקפי של הטור. 

קצת אומנות….

חברת LOOK מאז ומתמיד הייתה מזוהה עם צבעי השלדה המסורתיים שלה כחול אדום צהוב ולבן המסודרים בצורה גיאומטרית נעימה לעין על גבי המוצרים שלה. אופניים, פדלים וכדומה…. פדל LOOK

הכל כמובן התחיל אי שם ב 1984 בצרפת כאשר חברת רשת חנויות אוכל בריא פרסה חסותה על קבוצת האופניים הצרפתית דאז La Vie Claire שכמו שכבר ניחשתם הוא שמה של אותה רשת חנויות מפורסמת. הקבוצה הוקמה כמובן על ידו של ברנרד הינו אשר זכה ב 5 תארי טור ובנוסף את הרוכב המוכשר והמבטיח גרג למונד. פדל LOOK

מדי הקבוצה עוצבו בהשראתו של אומן האבסטרקט ההולנדי פיטר מונדריאן אשר יצירותיו אי שם ברבע הראשון של המאה זכו להצלחה כבירה. חולצת הקבוצה הצרפתית אשר הייתה שחורה במקורה קיבלה תוספת אומנותית על ידי סטודנטית צעירה לאומנות אשר הוסיפה את קוביות הצבע על הרקע השחור כמחווה לאמן האהוב עליה. 

מאז ועד היום חברת LOOK נשארת נאמנה ל La Vie Claire וליצירותיו של פיט מונדריאן כך שזה מה שמאפיין את הצביעה הייחודית של השלדות שלהם. 

קדימה מקליקים…

הפדלים של חברת LOOK עוצבו לראשונה בצורה משולשת בעלות קליט פלסטיק המוברג לתחתית הנעל ומלתעות רוחביות היוצרות חביקה איתנה בעזרת קפיץ בשולי החלק הקדמי של קליט הנעל. 

ניתוק הפדל בוצע בעזרת הטיה של הקרסול בזוית 45 מעלות ושיפר באופן משמעותי את תחושת הביטחון של הרוכב. נעלי הרכיבה לעומת זאת נאלצו לעבור שינוי דרסטי ולקבל חיזוק ותמיכה נוספת באזור העקב וסוליה קשיחה הרבה יותר על מנת לקבל העברת כוח טובה בזמן הדיווש. 

באותה שנה יש לציין כי לא היה קיים אפקט ה”ציפה” המאפשר תזוזה חלקית של הקרסול ימינה ושמאלה בכדי למנוע פציעות. הקיבוע של הרגל לפדל היה החלטי וללא תזוזות. חברת TIME יצרה לאחר כמה שנים פדל שאפשר תזוזה חלקית של הרגל מתוך הבנה שמצב זה יביא לפציעות. 

היום LOOK מציעה 3 סוגי קליט בזויות ציפה שונות – שחור 0 מעלות, אפור 4.5 מעלות, ואדום 9 מעלות. 

טכנולוגיית הפדל האוטומטי…

LOOK בונה את מוצריה מתוך הכרה בצרכיו של רוכב הקצה. החומרים מהם הפדלים עשויים מציעים חוזק ומשקל נמוך. התכנון המדוייק מאפשר לשפר את ביצועי המומנט אשר מופעל על משטח הדריכה. הכל משחק של מילימטרים ביצור והשינוי הדינמי בין בדגמים מעיד על בקרת איכות ומשוב חוזר מהשטח. 

החברה הוציאה מספר לא מבוטל של דגמים במהלך השנים החל מה PP65 עד ה KEO BLADE עברו שנים רבות של תכנון ופיתוח כאמור והיום הפדל הוא יצירת מופת של הנדסת אנוש ברמה הגבוהה ביותר. צירי הפדל כולל המיסבים נבנים ומתוכננים לעמוד בעומס גבוה במיוחד ומספר לא מבוטל של סיבובי פדלים, כמה מאיתנו עדיין מחזיקי פדל של LOOK משנים עברו שמצבו מצוין והמיסוב שלו עובד בצורה חלקה וזאת בזכות רמת היצור. 

שיתוף הפעולה בין LOOK לעולם הרכיבה המקצועני הביא לעולם כמה מערכות פדלים שנותנות מענה גם בכל הקשור למדידה וניתוח של הספק. דגם ה GARMIN VECTOR אשר עבר כמה גלגולים כיכב כמה שנים וזאת תחת פלטפורמה של LOOK KEO. פדל LOOK

חברת SRM לאחרונה השיקה את ה EXAKT שהוא בעצם פדל ואטים נטען המותאם לצד ימין ונותן לך את כל נתוני ההספק הדרושים לרוכב הכביש. המערכת מתוכננת על ידי SRM הגרמנית כאמור ומורכבת על ידי LOOK. המערכת מגיעה בתצורת סינגל (פדל צד אחד) או DUAL ל 2 צדדים. לנתונים מדויקים יותר!

באתר תוכלו למצוא את מגוון מערכות הפדלים של LOOK במחיר מצויין ובמשלוח חינם עד פתח הבית. על אמינותו של המוצר ואחריותו אמונים בישראל רשת האופניים הגדולה “מצמן את מירוץ” אשר נותנים את השירות הנהדר דרך סניפיה הרבים וגם דרך האתר שלנו. 

כתיבת תגובה

מאמרים אחרונים בבלוג

דף הפייסבוק שלנו